• Otvorená hodina v 2. skupine ml. Otvorená hodina v druhej juniorskej skupine. Oblasť "Vývoj reči"

    07.11.2021

    Abstrakt stavby priamo vzdelávacie aktivity

    dátum

    28.01.2015

    Predmet

    "domáce zvieratá"

    Program

    "Od narodenia do školy" upravil Veraksa

    Vek

    Druhá juniorská skupina

    Smer

    Hravé, komunikatívne, kognitívno-výskumné.

    Hlavná vzdelávacia oblasť

    Vývoj reči

    Integrované vzdelávacie oblasti

      Komunikácia

      Socializácia

      umelecké slovo

    Formulár správania

    game-talk

    Cieľ

    Zoznámte deti s domácimi zvieratami a ich mláďatami: mačka, mačiatko; krava, teľa; kôň, žriebä; pes, šteňa; prasa, prasiatko; koza, koza. Naučte sa ich pomenovať a porovnať podľa veľkosti.

    Úlohy:

    Vzdelávacie

    Naučte sa pozorne počúvať učiteľa, odpovedať na otázky; - vyvolať emocionálnu reakciu; - vychovávať k úcte k zvieratám.

    Vzdelávacie

    Rozvíjať predstavivosť, zvedavosť, pamäť a myslenie detí; - zvýšiť rečovú aktivitu detí; - rozvíjať schopnosť odpovedať na otázky; - rozvíjať zrakové vnímanie.

    Vzdelávacie

    Naučte deti rozlišovať medzi dospelými zvieratami a ich mláďatami; - prispievať k výchove zvukovej expresivity reči: vyslovovať onomatopoje nahlas, potichu, tenkým hlasom a pod.

    Plánovaný výsledok

    So záujmom počúva učiteľkin príbeh o obyvateľoch lesa, odpovedá jednoduché otázky;

    vlastní základné pohyby pri vykonávaní cvičenia „Biely zajačik v sede“, zúčastňuje sa hry „Snehuliak pre priateľov“.

    Metódy

      Hranie

      Praktické

      Verbálne-vizuálne

      Hľadanie a výskum

      moment prekvapenia

    triky

      Otázky

      Pokyny

      Ďalšie pripomenutie

      umelecké slovo

      Čestné uznanie

      slovná hra

    vizuálne pomôcky

      Snímky

      Hračka šteniatka, domáce zvieratá

    Organizácia detí

    1. Polkruh

    2. Voľne na podložke

    Samostatná práca

    práca so slovnou zásobou

    Obohatenie slovníka: veľký, malý, chovateľská stanica, stodola, mňaukanie, bľabotanie, bučanie, vzdychanie.

    Aktivácia: pieseň „Koza“, báseň „Kôň“ od A. Barto

    prípravné práce

      Práca s deťmi: čítanie príbehov, rozprávok a básní o domácich miláčikoch.

      Preskúmanie obrazov "Domáce zvieratá"

      Príprava didaktického a učebného materiálu

      Diela, umelecké slová, štúdium metodologickej literatúry, zostavovanie diapozitívov

    Štruktúra GCD

    ja časť: : Psychologické rozpoloženie, úvodný, organizačný moment

    II časť: Moment prekvapenia: animácia snímky „Mačka čaká na hostí“

    III časť: Konverzačná hra s diapozitívmi „Mačka“, „Pes“, „Prasa“, „Koza“, „Krava“, „Kôň“.

    Pieseň "Koza".

    Báseň „Kôň“ od A. Barto

    Hra "Komu"

    IV časť: Didaktická hra: „Kto je preč“

    V časť: : Výsledok: Výpovede detí. Sebavedomie.

    Abstrakt z otvorenej lekcie v druhej juniorská skupina"domáce zvieratá"

    Účel hodiny: rozvoj všetkých zložiek ústnej reči detí, zovšeobecnenie vedomostí detí o živote domácich zvierat a ich mláďat.

    Úlohy: 1. Edukačné: - naučiť deti rozlišovať medzi dospelými zvieratami a ich mláďatami; - prispievať k výchove zvukovej expresivity reči: vyslovovať onomatopoje nahlas, potichu, tenkým hlasom a pod.

    2. Rozvíjať: - rozvíjať predstavivosť, zvedavosť, pamäť a myslenie detí; - zvýšiť rečovú aktivitu detí; - rozvíjať schopnosť odpovedať na otázky; - rozvíjať zrakové vnímanie.

    3. Výchovné: - naučiť pozorne počúvať učiteľa, odpovedať na otázky; - spôsobiť emocionálnu reakciu; - vychovávať k úcte k zvieratám.

    Integrácia vzdelávacích oblastí: „Poznávanie“ domácich zvierat a ich mláďat.

    „Komunikačný“ rozvoj súvislej reči detí.

    « Telesná kultúra» pohybová aktivita detí v telesnej výchove.

    Materiál: filmový projektor, kôš na krmivo pre domáce zvieratá, magická skrinka, hračky pre domáce zvieratá.

    Prípravné práce: čítanie príbehov, rozprávok a básní o domácich miláčikoch, rozprávanie o zvieratách, prezeranie ilustrácií na tému: „Domáce zvieratá“, vedenie didaktických hier „Čí deti?“, „Kto je to“, „Kto je zbytočný“.

    Priebeh hodiny: 1. Organizačná chvíľa Deti vojdú do sály a postavia sa čelom k obrazovke. Na obrazovke je obrázok "Mačka čaká na hostí." -Chalani, pozrite sa, kto na nás čaká? (mačka) - Mačka sa volá Murka. Poďme ju pozdraviť. Ahoj Murka.

    Mačka Murka nás pozýva na návštevu, aby predstavila svojich priateľov. Chcete sa stretnúť s jej priateľmi?

    2. Moment prekvapenia Mačiatko mňauká. "Mňau-mňau-mňau" - Ach, kto mňauká? (mačiatko) -Kde je? -Zavolajme mačiatku: "Bozk-bozk-bozk"

    3. Hlavná časť: (Na obrazovke sa objaví snímka mačky s mačiatkom) -Pozri, Murka našla svoje mačiatko. Aké je to múdre dievča! -Chlapi, pozrite sa, Murka je veľká a mačiatko ? - Ako Murka mňauká? (hlasné "Mňau") - A ako sa má mačiatko? Koho chytá mačka? Kde žije mačka? - Murka nás pozýva na stretnutie so strážnikom. Chodí po dvore, lezie do chovateľskej stanice. Hlasno šteká do domu a nepustí ho dnu - Kto je to? (šmykľavka psa so šteniatkom) -Aký pes? -Aké šteniatko? - Ako šteká pes? -Ako šteniatko šteká? Ako pes pomáha človeku? - Kde býva pes? (v chovateľskej stanici) - Poďme ďalej. Namiesto nosa - náplasť, Namiesto chvosta - háčik. Rád ležím v mláke. A chrochtajte: „Oink-oink“ (šmykľavka prasaťa s prasiatkami) -Kto je to? - Prasa nahlas chrčí: "Oink-oink" - A ako chrčí prasa? -Kde žije prasa? (v kôlni) - "Ja-e, ja-e, ja-e!" Kto tak bľačí? (pošmyknúť kozu s kozliatom) - Veľká koza s bradou, s rohmi. -A koza? (malé, nie sú vidieť žiadne rohy) - "Ja-e!" koza volá kozu (vyslovuje sa basák, hlasno) - „Ja-e!“ - koza odpovedá (vyslovuje sa tenšia, tichšia) - Čo človek dostane od kozy? Poďme spievať pieseň koze a jej kozliatku. „Koza“ (litovská pieseň) Som koza Me-ke-ke, (chodia v kruhu, držia sa za ruky) Kráčam po lúke. Ostré rohy, (ukážte "rohy") Tenké nohy. (skákanie na dvoch nohách) Zamatové uši. (urobte „uši“ z dlaní) Ľanový jazyk, (jazyk ukážte „lopatou“) Konopný chvost (ukážte „chvost“ rukou)

    Mačka Murka hovorí, že má veľmi rada mlieko. Aby sme boli zdraví, Motley nám dá mlieko .... (krava) - Krava je veľká, ale teľa? - Krava má rohy, vie poraziť hlavy. Má teľa rohy? (bez rohov, ešte nevyrástli) - Krava hlasno a ťahavo stíska: "Mmu-u-u-u" - A ako sa teľa zníži? -Opakujte po mne: "Mmu-u-u-u, mlieko niekomu-u-u"

    Konská šmykľavka so žriebätkom. Kôň má silné, štíhle nohy, hustú bujnú hrivu, nadýchaný chvost. Ako kôň rehoce? ("I-go-go") - Ako jej žriebä odpovie? (ja-i-i-och)

    Telesná výchova: - Chlapci, zahrajme si hru "Kone" - milujem svojho koňa, (hladkanie po hlave imaginárneho koňa dlaňou) hladko jej prečešem vlasy (potom na pravú, ľavú ruku) uhladím chvost hrebeň (na chvost) A pôjdem na koni na návštevu. (beží v kruhu, vysoko zdvihne kolená) "Wow, wow!" Budeme jazdiť ďaleko. „Trrrr! Stop! Poviem koňovi a zastavím to. (stop)

    Pošmyknite sa so všetkými zvieratkami a ich bábätkami. -Chlapi, pozrite sa, koľko priateľov má naša mačka Murka. - Kto je to? - Všetci sú domáci miláčikovia. Kto sa stará o zvieratká?

    4 . Zaklopať na dvere. -Niekto klope. Pozri, šteniatko k nám prišlo s „čarovnou skrinkou“. Chlapci, šteniatko mi hovorilo do ucha, že v krabici sú hračky pre domáce zvieratá. Potrebujú nakŕmiť, ale nevie, komu čo dať, a žiada vás a mňa, aby ste mu pomohli. Pomôžeme chlapcom? Výborne, nakŕmil som zvieratá. Šteniatko sa chce s vami hrať. Poďme sa hrať chlapci? Hra: "Kto je preč?"

    5. Záverečná časť: Výborne, chlapi, stretli ste sa s Murkinými kocúrovými kamarátmi, všetko ma nazvali správne. Pomohli sme šteniatku nakŕmiť zvieratká, tak sa teší, ďakuje nám. Podarilo sa ti to veľmi dobre. Rozlúčte sa so šteniatkom a kocúrom "Murkom".

    Mestská rozpočtová materská škola vzdelávacia inštitúcia « MATERSKÁ ŠKOLA všeobecný vývojový druh č. 3 "Cheburashka" Mestská časť Menzelinsky

    Abstraktnéotvorená lekcia

    v druhej juniorskej skupine na tému:

    "domáce zvieratá"

    Vychovávateľ: A.M. Ismagilov

    Menzelinsk - 28.01.2015

    krava.

    "Moo-moo-moo! - bučiaca krava. - Kráčajte v kruhu a vytvorte "rohy" ukazovákov.

    Ja gore Katya a Vova. - Otočte sa v kruhu, urobte dve otáčky doľava a doprava.

    Ty nepiješ mlieko? - Ruky na opasku, urobte nahnevanú tvár.

    Utiecť!" - Behajte v skupine.

    (N. Nishcheva)

    Calf

    Bu-bu, dva skoky.

    som nadržaná. "Rohy" z prstov.

    Bu-bu, dva skoky.

    Som chvostový. "Chvost" z ruky - za chrbtom.

    Bu-bu, dva skoky.

    som ušatý. "Uši" z dlaní.

    Bu-bu, dva skoky.

    Veľmi desivé "rohy" z prstov.

    Bu-bu, dva skoky.

    Vystraším ťa. Prešľapujú.

    Bu-bu, dva skoky.

    ja idem. "Botovanie."

    (A. Vvedensky)

    Zhrnutie otvorenej hodiny v druhej juniorskej skupine na tému:

    "Pomôžte zajačikovi"

    Integrácia vzdelávacích oblastí:

    1. Fyzický vývoj.

    2. Kognitívny vývoj.

    3. Sociálno - komunikačný rozvoj.

    4. Rozvoj reči.

    5. Umelecký a estetický rozvoj.

    Úlohy:
    Fyzický vývoj:
    - Upevnenie formovania a zdokonaľovania hlavných typov pohybov (skákanie, plazenie).
    - Prispievať k udržateľnej emocionálne pozitívnej pohode a aktivite detí.
    - Prispieť k posilneniu malých svalov rúk.

    Kognitívny vývoj:

    Formovať kognitívny záujem o okolitú realitu.
    - Upevňovanie vedomostí o farbách (biela, oranžová, zelená).
    -Vytvárať podmienky pre zrakové vnímanie reprezentácie rôznorodosti príčinných vzťahov vo svete.

    Sociálny a komunikačný rozvoj:
    - Rozvíjanie túžby počúvať reč učiteľa o zrozumiteľných prípadoch zo života (prechádzať závejmi, plaziť sa kríkmi atď.).
    -Podporovať rozvoj schopnosti detí zapojiť sa do verbálnej komunikácie.
    - Stimulovať emocionálnu zmysluplnú komunikáciu dieťaťa s dospelým.

    Formovanie schopnosti používať stavebný materiál, spolupracovať s ním pri stavbe mosta.
    - Rozvíjať schopnosti vzájomnej interakcie a vychádzať v rámci krátkej spoločnej úlohy.
    - Prebudiť u detí záujem o hernú kreativitu v procese interakcie s dospelým.

    Pestujte si dobrú vôľu, schopnosť reagovať.

    Umelecké a estetické:

    Na upevnenie schopnosti presne maľovať zeleninové šablóny špongiou.

    Naučte sa miešať farby.
    - Rozvíjať dobré motorové zručnosti ruky

    Vývoj reči:

    Podporovať rozvoj záujmu o beletriu: hádanky, básne, riekanky, rozprávky, hry s prstami.

    Naučte sa hovoriť jasne, slová, frázy.

    Rozvíjať, obohacovať a aktivizovať slovnú zásobu detí.

    Prípravné práce:

    Naučiť deti venovať pozornosť tvaru predmetov pri vykonávaní základných činností s hračkami a predmetmi Každodenný život. Preskúmanie jedného a viacerých predmetov. Didaktické hry: „Nájdi v skupine predmet rovnakého tvaru“, „Kto kde býva“, „Kto ako kričí“. „Kto čo zje“, „Oprava oblečenia pre zajačikov“. Zoznámenie sa s r.n. rozprávka „Zayushkina chata“, bábkové divadlo na motívy rozprávky „Zayushkina chata“, prezeranie ilustrácií, prezeranie obrazov (diviaky v lese v lete, na jeseň a v zime, zima v lese). Čítanie rozprávky „Teremok“, bábkové a stolové divadlá na motívy rozprávky „Teremok“, Dramatizácia rozprávky „Teremok“. Hádanky o divokých zvieratách. Učenie sa riekaniek o zvieratkách. hry s prstami.

    Materiál a vybavenie: poznámka; obruč; obrúsky; špongie podľa počtu detí, snehové záveje z bielej látky; šablóny z kapusty a mrkvy vyrezané z papiera, stavebný materiál tehly; hračkársky vláčik na simuláciu zvuku a stoličiek; zajačikov a vianočných stromčekov vystrihnutých z kartónu didaktická hra"Schovaj zajačika pred líškou."

    Priebeh lekcie:

    Vychovávateľ: Dnes som išiel do skupiny a našiel som poznámku! Poďme čítať. Ak hádanku uhádnete, pochopíte, kto vám ju poslal.

    Hádanka zajačika.

    Aký druh zvieraťa je tento les

    Postavil som sa ako stĺp pod borovicou,

    A stojí medzi trávou - Máš uši väčšie ako hlavu? (zajac)

    Dlhé ucho, klbko páperia.

    Šikovne skáče, miluje mrkvu. (zajac)

    (V reakcii - obrázok zajačika).

    Vychovávateľ: Teraz si prečítame poznámku (učiteľ prečíta obsah poznámky) „Ahojte chlapci! Zajačik ti píše. Bohužiaľ som nestihla vymeniť letný kabát za zimný, tak som prechladla a ochorela. Sľúbili, že navštívia mojich bratov – zajacov, no zrejme sa trápili, pomôžte im, prosím!

    Didaktická hra „Schovaj zajačika pred líškou“

    Zajačiky sa prechádzali po lese, no zrazu uvideli líšku. Čo robiť, musíte sa rýchlo skryť. V blízkosti rastú stromy. Ale aký vianočný stromček skryť, aby si to líška nevšimla? Pomôžte zajačikovi vybrať vianočný stromček, za ktorým ho nebude vidieť. (V priebehu zadania sa učiteľ pýta detí, prečo si nevzali malý alebo stredný vianočný stromček, ale vybrali ten najväčší?)

    Vychovávateľ: Chlapci, zajačik je chorý. A poďme, spolu s bratmi - zajacmi, ho navštívime a povieme mu, čo má robiť, aby bol zdravý a vezmeme si so sebou aj maškrty (kapustu a mrkvu). Si pripravený? Potom choď!

    Vychovávateľ: Chlapci, zaobstarajte si lístky na vlak, čoskoro k nám dorazí. Aby ste sa dostali do vozňov, musíte pomenovať geometrický obrazec vášho lístka a nájsť svoj vozeň s rovnakým geometrickým obrazcom. (Znie hukot parnej lokomotívy) A tu dorazila naša čarovná parná lokomotíva. Poďme čoskoro.
    deti: Poďme! (Chlapci striedavo volajú geometrickú postavu a sadnú si na stoličku s rovnakým označením)
    Vlak sa ponáhľa a píska

    A kolesá klepú

    Choo-choo-choo, choo-choo-choo

    všetkých dostanem do lesa......

    Vychovávateľ: pozri, dorazili sme k rieke pokrytej snehom. Koľko snehu je tu! Akú farbu má sneh?
    deti: Sneh je biely.
    Aby ste sa dostali k zajačikovi, musíte prejsť cez rieku. A aby ste prešli cez rieku, musíte postaviť most. (Deti postavia most z tehál a prejdú cez imaginárnu rieku)
    opatrovateľka: Tak sme prešli cez rieku. Pred nami sú husté kríky.
    Nemôžeme sa sem dostať
    Tu sa musíte plaziť.
    (Preplaziť sa cez obruč)
    Vychovávateľ:

    Ach, naše nohy sú unavené

    Poďme si teraz oddýchnuť! (Sadnite si na pne a robte prstovú gymnastiku)
    Bunnyho biely kabát
    (hladí ich po hrudi)
    Mäkké labky.
    (Pohladenie dlane)
    Uši odstávajú dlho
    (Položte ruky na hlavu - „zajačie uši“)
    Na temene hlavy sú zajačiky.
    (Posuňte pravé „ucho“, potom ľavé „ucho“)

    Vychovávateľ: Chlapci, a tu je domček zajačika v diaľke, poďte do domu . (Zaklopú na dvere, ale zajačik neotvorí, zatlačili a otvorili sa. Pýtajú sa: čo sa stalo zajačikovi? Ukázalo sa, že zajačik si nestihol vymeniť letný kabátik za zimný, tak prechladol a ochorel.

    (Učiteľka ponúka, že zajaca ošetrí kapustou a mrkvou, aby sa uzdravil, ale keď sa pozreli do košíka, videli, že mrkva a kapusta v mraze zmrzli a zbeleli).

    Vychovávateľ:Čo si myslíte, že musíme urobiť?

    deti: Zafarbiť.

    Vychovávateľ: Akú farbu má kapusta?

    deti: Zelená kapusta.

    Vychovávateľ: Akú farbu má mrkva?

    deti: Oranžová mrkva.

    Vychovávateľ: Akú farbu máme?

    deti: Existujú farby zelená, červená a žltá.

    Vychovávateľ: Na výrobu oranžovej farby navrhujem zmiešať žltú a červenú farbu (do žltej farby musíte pridať kvapku červenej farby - skúsenosť)

    (Deti miešajú farby).

    Vychovávateľ: Deti, vyfarbite mu mrkvu a kapustu. Začať.
    (Deti plnia úlohu: namáčajte piškóty do farby a v spôsobe základovania natierajte zeleninu).

    Vychovávateľ: Chlapci, dajte kapustu a mrkvu do košíkov (kapusta - do veľkej, mrkva - do malej).

    (Deti ošetrujú zajačika, zajačik je šťastný, uzdravuje sa, ďakuje deťom).

    odraz:
    Vychovávateľ: Chlapci, je čas, aby sme sa vrátili. (Preplazte sa cez kríky, prejdite cez rieku po moste a nastúpte na vlak)

    Po návrate do skupiny učiteľ diskutuje s deťmi o vykonanej práci.
    Vychovávateľ: Deti, kam sme sa dnes vybrali?
    deti: Išli sme do lesa.

    Vychovávateľ: Ku komu sme išli?

    deti: Išli sme k zajačikovi.

    Vychovávateľ: Prečo sme išli za zajačikom?

    deti: Odpovede detí (pomôžte zajačikovi, ošetrili zajačika mrkvou a kapustou, pomohli zajačikovi uzdraviť sa atď.).

    Vychovávateľ: Komu sme ešte pomohli?

    deti: Pomohli sme králikom ukryť sa pred líškou.

    Vychovávateľ: deti, čo sa vám páči najviac? (Odpovede detí). Výborne. Ste veľmi milé deti, pomohli ste zajačikovi zotaviť sa a určite k vám na sviatok pribehne).

    Mestská rozpočtová predškolská vzdelávacia inštitúcia „Materská škola
    č. 202 "Mesto zázrakov" mesto Cheboksary, Česká republika
    ZHRNUTIE PLÁNU INTEGROVANEJ LEKCIE
    PRE ROZVOJ REČI V DRUHEJ SKUPINE JUNIOROV
    "ZBUĎTE SA JAR"
    Zostavil: učiteľ
    1 kvalifikačnej kategórii
    Nikitin
    Natália Anatolievna
    Čeboksary, 2017.

    Abstrakt integrovanej lekcie o rozvoji reči
    v druhej juniorskej skupine
    "Jarné prebudenie".
    Účel: Zoznámiť deti s básňou A. Pleshcheeva „Jar“, naučiť ich jasne a správne
    vysloviť izolovanú hlásku f.
    Programové úlohy:
    Vzdelávacie:
    predstaviť deťom báseň A. Pleshcheeva „Jar“;
    systematizovať vedomosti detí o jari;
    upevniť vedomosti detí o živote voľne žijúcich zvierat v jarné obdobie;
    naučiť sa porozumieť významu hádanky a nájsť odpoveď;
    rozširovať slovnú zásobu prídavných mien;
    cvičenie zhody slov vo vete.
    vyvíja sa:
    rozvíjať zručnosti voľnej komunikácie s dospelými a deťmi;
    rozvíjať schopnosť používať nahromadené vedomosti v rozhovore;
    vytvoriť emocionálnu citlivosť;
    rozvíjať logické myslenie;
    rozvíjať pozorovanie, pozornosť, tvorivé schopnosti detí;
    rozvíjať jemné motorické zručnosti detí.
    Vzdelávacie:
    pestovať lásku a úctu ku všetkému živému;
    pestovať lásku k literatúre.
    Integrovateľné vzdelávacie oblasti:
    1. Kognitívny vývoj
    Úlohy: pokračujte v predstavovaní znamení jari.
    2. Umelecký a estetický rozvoj.
    Úlohy: naučiť, ako vytvoriť obraz slnka prstami na krupici. Zoznámte sa s prácou
    P. I. Čajkovskij „Ročné obdobia. marec"
    3. Fyzický vývoj.
    Ciele: podporovať zachovanie a upevňovanie zdravia detí.
    4. Sociálno-komunikačný rozvoj
    Úlohy: pokračovať vo vyučovaní súvisle odpovedať na otázky pedagóga.
    Aktivity:
    hranie
    Poznávacie
    Hudobné
    obrázkový
    metódy:
    Verbálne - odpovede na otázky.
    Vizuálne - prehliadanie.
    Hra - hry.
    Obrazovo - kresba.

    Výbava: bábika - Spring, hračka Cockerel, audio nahrávka P.I. Čajkovského ročné obdobia. marec",
    taniere s krupicou, guličky SuJok pre každé dieťa.
    Prípravné práce: rozprávanie sa s deťmi o jari, pozorovanie jarných zmien v prírode na
    prechádzka, čítanie básní o jari, zapamätanie si básničiek, riešenie hádaniek, prezeranie obrázkov
    a ilustrácie.
    Priebeh lekcie:
    1. Organizačný moment.
    Učiteľ: Dobré ráno chlapci. Som rád, že vás opäť stretávam. Vy všetci
    dnes tak krásne, elegantné. Veľmi ma teší, keď vidím vaše úsmevy.
    Postavme sa spolu v kruhu,
    Musíme sa pozdraviť.
    "Ahoj!"
    Ahoj, slnko - priateľ, (ruky hore, "baterky")
    Dobrý deň, nos - prasiatko ( ukazovák ukazuje nos)
    Hello špongie (ukáž pery)
    Ahoj zuby (ukáž zuby)
    Špongie "smaknuté" ("šmrknuté")
    Zuby "klikli" ("klikli")
    Zdvihnite rukoväte nahor (zdvihnite rukoväte nahor)
    A mávali (mávame rukami)
    A teraz všetci spolu -
    "Ahoj!" povedal (zborovo ahoj)
    Sadli si spolu.
    Nikto tesný?
    Poviem ti tajomstvo
    Bude to zaujímavé.
    2. Hlavná časť.
    Moment prekvapenia.
    Vychovávateľ: Chlapci, povedzte mi, prosím, prišli ste dnes do škôlky?
    studený, teplo oblečený. (Odpovede detí) Výborne! Dlhá zima sa konečne skončila. ale
    jar sa k nám neponáhľa, stále je zima. Možno spí alebo zabudla cestu k nám.
    Musíme jej zavolať. A kto nám pomôže?
    Skúste uhádnuť hádanku:
    Vták chodí po dvore
    Ráno zobudí deti.
    Hrebenatka navrchu
    Kto je to... (kohútik)
    Vychovávateľ: Samozrejme, toto je kohút. A tu je.
    Ahoj Petyapetushok,
    Naša zlatá hrebenatka.

    Pomôžte nám zobudiť sa na jar. A potom bez jari nemôžeme vidieť teplé slnko: je zima,
    je to hanba
    Vychovávateľ: (pre kohútika) Jasné, že pomôžem, zobudím jar a slnko. Vrana!
    Jar, jar, červená!
    Príď, jar, s radosťou,
    S radosťou, s radosťou
    S veľkým milosrdenstvom.
    Hudba P.I. Čajkovskij "Ročné obdobia." marca“. Prináša sa jarná bábika. čítať
    báseň A. Pleshcheeva "Jar".
    Sneh sa už topí, potoky tečú,
    Cez okno zafúkala jar...
    Čoskoro budú slávici pískať,
    A les bude oblečený do listov!
    Vychovávateľ:
    Ahoj milá jar
    Si voňavý a jasný
    Les a lúka sa zelenajú - všetko okolo je také krásne.
    Jar je červená, s čím si prišiel?
    Pedagóg: Chlapci, čo sa deje v prírode s príchodom jari?
    Odpovede detí.
    Vychovávateľ: Počúvajme znova báseň Alexeja Nikolajeviča Pleshcheeva
    "Jar".
    Básnická tvorba:
    1. Páčila sa vám báseň?
    2. Čo hovorí?
    3. Aké znamenia jari nazýva básnik?
    Vychovávateľ: Chlapi všetko správne pomenovali a na jar stále prší. Oh, zdá sa
    začína.
    Dážď
    Pustite jednu, pustite dve (ukazovákom pravej ruky udrieme do dlane
    Najprv pomaly klesá
    Capcapcapcapcapcap. (tlieskanie rukami)
    Začali dozrievať kvapky
    Dohnať kvapku. (ukazovákom pravej ruky sme zasiahli
    na pravej dlani rýchlym tempom)
    Capcapcapcapcapcap. (rýchlo tlieskajte rukami)
    Otvorme dáždnik
    Ukryjeme sa pred dažďom. (Končeky prstov zdvihnuté nad hlavou spojíme).
    Pedagóg: Nuž, chlapci, zahráme sa s dažďom?
    Hra "Slnko a dážď"

    Vyšlo slnko, poďme sa prejsť. Začalo pršať, tak sme utekali domov. (Posaďte sa
    stoličky)
    Vychovávateľ: Nikto nezmokol? No dobre. Tento jarný dážď obmýva celú zem,
    zahreje ju po zime, prebudí chrobáky a pavúky a obyvateľov lesa. Tu je ježko
    prebudil sa zo sna, vyliezol zo svojho teplého norka. (Zobrazuje sa obrázok ježka)
    Aj vy máte malých ježkov (guličky SuJok).
    Vychovávateľ: Chlapci, povedzte mi, prečo sa ježkovi hovorí pichľavá hlava?
    Odpovede detí.
    Vychovávateľ: ježko, schúlený do klbka, odhaľuje ihly a bráni sa nimi.
    Masáž sudzhok s loptičkami ježka.
    Ježko, ježko, mazaný ježko,
    Vyzeráš ako lopta.
    Ihly na chrbte
    Veľmi veľmi ostré.
    Aj keď je ježko malý,
    Ukázal nám tŕne
    A tiež tŕne
    Vyzerajú ako ježko.
    Vychovávateľ: Tu je náš ježko. Chlapi, zdá sa mi, že naši ježkovia sú po dlhá zima
    hladný. Čím ich budeme kŕmiť?
    Odpovede detí.
    Vychovávateľ: Samozrejme, mlieko. Ježkovia zacítili vôňu mlieka, od radosti odfrkli - f
    ffff. Ako frčali? (skupinový, individuálny). Nalejte im mlieko do pohára
    (dlaň). Ježkovia jedli, rozhodli sa vyhrievať na slnku. Poďme kresliť chlapov
    ty prsty slnko a lúče.
    Kreslenie prstami na krupicu.
    Z. Alexandrova "Pozdrav jari"
    Hrom udrel dvanásťkrát
    A stál bokom.
    Príroda dala príkazy
    Pozdravte jar.
    Objednávka - čerešňový kvet,
    Žihľava by nemala byť zlá
    Zametajte cestičky pred dažďom
    Strieborná metla.
    Aby bol každý krík melodický,
    Všetky vtáky spievajú hlasnejšie
    A slnko vychádza spoza mrakov
    A viac zábavy na zahriatie!

    Učiteľ: Aké nádherné slniečka máte. Všetci ste sa snažili zo všetkých síl
    sláva, dobrá práca. No a teraz je čas sa rozlúčiť.
    3. Záverečná časť.
    Vychovávateľ:
    Vezmime si spolu ruky
    Všetci sa musíme rozlúčiť.
    Zbohom, zbohom!
    Príďte nás opäť navštíviť.
    Zbohom, zbohom!
    Poďme sa zabaviť hraním.
    Vychovávateľ: A na rozlúčku vám kohútik chce dať také teplé slniečka,
    aby vás udržal v teple počas zamračených dní.
    Zbohom.

    Synopsa otvorenej hodiny v druhej juniorskej skupine na tému: „Zajac ochorel“


    Popis materiálu: Ponúkam vám zhrnutie otvorenej lekcie pokrývajúcej všetky vzdelávacie oblasti. Tento materiál je určený pre deti druhej mladšej skupiny.

    Integrácia vzdelávacích oblastí:"Komunikácia", "Čítanie beletrie", "Umelecká tvorivosť", "Práca", "Socializácia", "Fyzická kultúra", "Hudba", "Vedomosti", "Zdravie", "Bezpečnosť".
    Typy detských aktivít: hra, kognitívny výskum, komunikatívne, produktívne, vnímanie beletrie.
    Úlohy:
    1. Vedomosti:
    1.1 Upevňovanie vedomostí o základných farbách (modrá, žltá, červená, zelená).
    1.2 Upevňovanie vedomostí o geometrických útvaroch: kruh, štvorec, trojuholník.
    1.3 Vytvárať podmienky pre zrakové vnímanie zobrazenia rôznorodosti príčinných vzťahov vo svete.
    2. Fyzická kultúra:
    2.1 Upevnenie formovania a zdokonaľovania hlavných druhov pohybov (skákanie, plazenie).
    3. Zdravie:
    3.1 Prispievať k stabilnej emocionálne pozitívnej pohode a aktivite detí.
    3.2 Prispieť k posilneniu malých svalov rúk.
    4. Komunikácia:
    4.1 Rozvoj túžby počúvať reč učiteľa o zrozumiteľných prípadoch zo života (prechádzať rieku, preliezať kríky a pod.).
    4.2 Prispievať k rozvoju schopnosti detí vstupovať do verbálnej komunikácie.
    4.3 Stimulovať emocionálnu zmysluplnú komunikáciu dieťaťa s dospelým.
    5. Čítanie beletrie:
    5.1 Rozvoj schopnosti na príklade učiteľa inscenovať malý úryvok z ľudovej piesne (hojdanie sa v prívese, pohyby zajačika).
    6. Socializácia:
    6.1 Formovanie schopnosti používať stavebný materiál, konať s ním pri stavbe mosta.
    6.2 Rozvíjať schopnosti vzájomnej interakcie a vychádzať v rámci krátkej spoločnej úlohy.
    6.3 Vzbudiť u detí záujem o hernú tvorivosť v procese interakcie s dospelým.
    7.Umelecká tvorba:
    7.1 Povzbudzujte opatrne nalepenie mrkvy na spoločný panel (posteľ).
    7.2 Rozvíjať jemné motorické zručnosti rúk.
    8. Bezpečnosť:
    8.1 Stimulujte opatrný a rozvážny postoj detí pri prechode cez most cez imaginárnu rieku.
    9. Hudba:
    9.1 Rozvoj sluchového vnímania.
    9.2 Počúvanie zvuku lokomotívy.
    10. Práca:
    10.1 Povzbudzovanie k prezentovaniu obohatenia o výsledky vykonanej práce (naplnená záhrada mrkvy).
    Materiál a vybavenie: obálka s listom; papier na kreslenie s kvetmi z farebného papiera, motýle, mrkva, záhradný záhon, geometrické tvary z farebného papiera; obruč; kefy; lepidlo; obrúsky; rieka a prúd modrej látky; tehly zo stavebného materiálu; hračkársky vláčik na simuláciu zvuku; stoličky; parná lokomotíva vyrobená zo skríň.

    Priebeh lekcie:

    Vychovávateľ: Deti, pozrite, poslali nám list. Čo myslíte, od koho je?
    Deti: Toto je od zajačika.
    Učiteľ: Poďme si to prečítať.
    Deti: No tak.
    (Učiteľ prečíta obsah listu a vyzve deti, aby pomohli zajacovi)
    Deti: Pomôžte!
    Pedagóg: Chlapci, zožeňte si lístky na vlak, čoskoro k nám dorazí. Aby ste sa dostali do vozňov, musíte pomenovať geometrický obrazec vášho lístka a nájsť svoj vozeň s rovnakým geometrickým obrazcom. (Znie hukot parnej lokomotívy) A tu dorazila naša čarovná parná lokomotíva. Poďme čoskoro.
    Deti: Poďme! (Chlapci striedavo volajú geometrickú postavu a sadnú si na stoličku s rovnakým označením)
    Parná lokomotíva bzučala
    A jazdil po vozoch
    - Choo-choo-choo, choo-choo-choo,
    Pôjdem ďaleko!
    Vychovávateľ: Chlapci, náš vlak už nezastavil. Och, pozri, dorazili sme na kvetinovú lúku. Je tu toľko krásnych kvetov! Môžete mi povedať, akú majú farbu?
    Deti: Žltá, červená, modrá, zelená.
    Pedagóg Takže motýle lietajú
    Chcú sedieť na kvetoch.
    Nevedia si vybrať farbu
    Poď, pomôž im!
    (Rozdáva motýle) Potrebujete zasadiť motýľa na kvet rovnakej farby ako motýľ.
    (Deti plnia úlohu)
    Vychovávateľ: Aby ste sa dostali k zajačikovi, musíte prejsť cez rieku. A aby ste prešli cez rieku, musíte postaviť most. (Deti postavia most z tehál a prejdú cez imaginárnu rieku)
    Vychovávateľ: Tu sme na brehu rieky. Pred nami sú husté kríky.
    Nemôžeme sa sem dostať
    Tu sa musíte plaziť.
    (Preplaziť sa cez obruč)
    A teraz stream
    Preskoč, priateľu!
    (Učiteľ ukáže a deti zopakujú všetky pohyby)
    Vychovávateľ: Ach, unavený, poďme si trochu oddýchnuť! (Sadnite si na koberec a robte prstovú gymnastiku)
    Bunnyho biely kabát
    (hladí ich po hrudi)
    Mäkké labky.
    (Pohladenie dlane)
    Uši odstávajú dlho
    (Položte ruky na hlavu - „zajačie uši“)
    Na temene hlavy sú zajačiky.
    (Posuňte pravé „ucho“, potom ľavé „ucho“)
    Vychovávateľ: Chlapci, pozrite sa a je tu domček zajačika. Poďme k nemu. Zajačik ochorel, ale mrkvou si záhradu neobťažoval. Poďme ju dráždiť. Mrkvu musíte prilepiť lepidlom a prilepiť na záhradu, a keď sa náš zajačik vráti z nemocnice, bude mať z našej práce radosť. Začať.
    (Deti plnia úlohu).
    odraz:
    Vychovávateľ: Chlapci, je čas, aby sme sa vrátili do skupiny. Tam prišiel magický motor.
    (Za hučania lokomotívy si sadli na stoličky a začali diskutovať o vykonanej práci)
    Vychovávateľ: Deti, kam sme dnes išli?
    Deti: V lese pomôžte zajačikovi.
    Učiteľ: Deti, akým prekážkam sme čelili?
    Deti: Sadili motýle na kvety, robili mostík, liezli cez kríky, skákali cez potok.
    Vychovávateľ: Výborne, chlapci, a sme v skupine, vypadnite z prívesov. Ďakujem za vašu prácu.

    Bagaeva Natalya Borisovna
    Vzdelávacia inštitúcia: ChDOU "Materská škola č. 111 as" Ruské železnice "
    Stručný popis práce: Rozvoj súvislej reči detí, oboznamovanie sa s prostredím.
    formovať schopnosť vcítiť sa do hrdinov rozprávky; spomenúť si na známu rozprávku - „Perníkový muž“ na základe vizuálnych obrazov, vytvoriť schopnosť počuť a ​​porozumieť otázkam o zápletke rozprávky a odpovedať na ne; obohatiť slovnú zásobu detí – rozlišovať o vzhľad zvieratá, správne ich nazývať; rozvíjať pozornosť, pamäť, myslenie, motorickú aktivitu; jemné motorické zručnosti rúk; schopnosť riešiť hádanky o voľne žijúcich zvieratách; aktivizovať reč.pestovať priateľské vzťahy, záujem o rozprávky, o spoločnú tvorivú činnosť; a túžbu pomôcť priateľovi v núdzi.

    Dátum publikácie: 2018-11-06 Bagaeva Natalya Borisovna ChDOU "Materská škola č. 111 as" Ruské železnice " Rozvoj súvislej reči detí, oboznamovanie sa s prostredím. formovať schopnosť vcítiť sa do hrdinov rozprávky; spomenúť si na známu rozprávku - „Perníkový muž“ na základe vizuálnych obrazov, vytvoriť schopnosť počuť a ​​porozumieť otázkam o zápletke rozprávky a odpovedať na ne; obohatiť slovnú zásobu detí - rozlišovať zvieratá podľa vzhľadu, správne ich pomenovať; rozvíjať pozornosť, pamäť, myslenie, motorickú aktivitu; jemné motorické zručnosti rúk; schopnosť riešiť hádanky o voľne žijúcich zvieratách; aktivovať reč. pestovať priateľské vzťahy, záujem o rozprávky, spoločnú tvorivú činnosť; a túžbu pomôcť priateľovi v núdzi.

    Zobraziť Certifikát publikácie


    Otvorená lekcia v druhej juniorskej skupine „Fun Journey“

    Otvorená lekcia v druhej juniorskej skupine „Fun Journey“

    Cieľ: Rozvoj súvislej reči detí, oboznamovanie sa s prostredím.

    Úlohy:

    Vzdelávacie : formovať schopnosť vcítiť sa do hrdinov rozprávky; spomeňte si na známy príbeh « Kolobok » na základe vizuálnych obrazov formovať schopnosť počuť a ​​porozumieť otázkam o zápletke rozprávky, odpovedať na ne; obohatiť slovnú zásobu detí - rozlišovať zvieratá podľa vzhľadu, správne ich pomenovať;

    Vzdelávacie: rozvíjať pozornosť, pamäť, motorickú aktivitu myslenia; jemné motorické zručnosti rúk; schopnosť riešiť hádanky o voľne žijúcich zvieratách; aktivovať reč.

    Vzdelávacie: pestovať priateľské vzťahy, záujem o rozprávky, spoločnú tvorivú činnosť; a túžbu pomôcť priateľovi v núdzi.

    Materiál a vybavenie :

    Laptop

    Vypchaté hračky: žemľa, zajac, vlk, medveď, líška

    malý dom

    Geometrické postavy (moduly)trojuholník, štvorec

    obrázky divokých zvierat,

    prípravné práce :

    Čítanie rozprávok « Kolobok » , "Ryaba Hen", "repka", "Zajac a líška", "Teremok"

    pozeranie ilustrácií k rozprávkam, učenie sa riekaniek, prstová gymnastika, fyzické minúty.

    Priebeh lekcie:

    - Chlapci, pozri, dnes máme hostí.

    Poďme sa s nimi pozdraviť.

    Deti pozdravujú.

    opatrovateľka: výborne!
    (Deti stoja v kruhu) .

    Zhromaždili sme sa v kruhu.

    Som tvoj priateľ a ty si môj priateľ

    Držte sa pevne za ruky (zdvihnite sa)

    A usmievame sa na seba

    opatrovateľka: Chlapci, máte radi rozprávky?

    deti: Áno

    opatrovateľka: Aké rozprávky poznáš?

    deti: « Kolobok » , "repka", "Masha a medveď" atď.

    opatrovateľka: Výborne. A dnes som stretol rozprávkového hrdinu!

    opatrovateľka: A kto to je, musíte hádať.

    Opustil svojho starého otca

    A opustil svoju babičku.

    Má brunátnu stranu.

    Je to výborné… (kolobok)

    opatrovateľka: Presne tak chlapci. A tu je drdol, ktorý nás všetkých pozýva na zábavnú cestu.
    Deti stoja v kruhu a idú spolu s kolobokom v kruhu na hudbu.

    opatrovateľka: Váľať sa, váľať sa buchtík ... a všetci sme za ním ...
    Tu sme v lese.
    A vietor fúka v lese. Najprv potichu (deti a učiteľka napodobňujú vietor) a potom silno ( deti a učiteľ predstavujú vietor )

    Vychovávateľ:
    Pozri, niekomu dlho vykúkajú uši.

    Miluje jesť mrkvu
    Vyčnievajúce uši nahor,
    Náš hanblivý skokan

    Deti, kto je toto...?

    - odpovede detí (Králiček)

    opatrovateľka: Presne tak, zajačik.
    Deti: Ahoj, zajačik!

    opatrovateľka: Chlapci, poďme sa hrať všetci spolu so zajačikom.

    Minút telesnej výchovy

    (s hudobným sprievodom)

    Sivý zajačik sedí a hýbe ušami ......

    Vychovávateľ: tak sme sa hrali a kolobok nám ponúka pokračovať v ceste.
    Deti stoja v kruhu a idú spolu s kolobokom v kruhu na hudbu.

    opatrovateľka: Oh, chlapci, niekoho počujem, je tu niekto iný..

    Vyzerá trochu ako líška
    Dlho sa potuluje po lese,
    Nahnevaný - "cvaknúť zuby"
    Je to hladný sivý ...... (vlk)

    opatrovateľka: Ach, vlk naozaj sedí a pozerá sa na nás všetkých.

    opatrovateľka: Vlk mal problém, pozbieral domčeky z figúrok a silný vietor domy polámal a prosí nás, aby sme mu ich pomohli poskladať z rôznofarebných figúrok.
    Aké sú tvary vlka?
    odpovede detí (štvorec a trojuholník)

    Deti zostavujú domčeky z geometrických tvarov-modulov (štvorce a trojuholníky rôzne farby, farby mien)

    Vychovávateľ: Výborne, chlapci pomohli vlkovi.

    opatrovateľka: Pozri, koho stopy sú také obrovské (labky)

    Nemotorný, nemotorný
    Nasáva labku do pelechu.
    Kto to je, prosím odpovedzte
    Áno, samozrejme…. (medveď)

    (vypadni z brlohu)

    opatrovateľka: Chlapci, povedzte mi, prosím, je medveď divý alebo domáce zviera?

    deti: divoký.
    opatrovateľka: Povedz mi, aké iné divoké zvieratá poznáš.

    deti: odpovede detí

    Vychovávateľ: Ale medveď má obrázky svojich priateľov, lesných zvierat. Ukážte na zviera na obrázku a pomenujte ho.
    (individuálna práca 4-5 detí)

    opatrovateľka: Výborne, správne si ukázal a pomenoval všetky zvieratká.

    opatrovateľka: V rozprávke zožrala líška žemľu a táto líška je milá, krásna, nadýchaná
    Nemá labky, ale mäkké ... (odpovede detí) ... labky
    Líška nemá chvost, ale chlpatý………..chvost
    Uši nemá, ale malé ..ušká
    a jej meno nie je len líška, ale líška.
    Aké je jej láskyplné meno? (odpovedajte 2-3 deti)

    opatrovateľka: no, líška bola spokojná, láskyplne sme ju pomenovali.

    Chlapi, a už je tu koliba starých rodičov.
    Čakali na nás. (Všetci spolu ideme do domu)
    Vychovávateľ: A tu je váš drdol späť.

    A starí rodičia nám pripravili maškrtu (ukážte košík so sladkosťami)

    opatrovateľka: Tak sme ukončili našu zábavnú cestu s kolobokom.

    Teraz si s vami pripomeňme:

    Koho sme dnes stretli? (zajac, vlk, medveď, líška)
    Ako ste pomohli vlkovi? (zložil domy)
    A ako sme sa hrali s medveďom (uhádli lesné zvieratá)
    A ako sme opísali líšku (láskavo nazývanú; nie uši atď...)


    opatrovateľka: Dnes ste boli všetci skvelí!!!
    Čaká nás ešte veľa výletov s ďalšími hrdinami rozprávok!

    . .

    Podobné články